7 Ağustos 2014 Perşembe

Nerden Nereye..

Posted by Özlem Karadeniz on 20:45 with 10 comments

Ben bir zamanlar maliyeciydim aklıma gelince bile kendime hayret ediyorum oralardan nasıl koptum buralara geldim..Uzun bir yolculuk benimki..

Henüz ticaret lisesini bitirmiş ve kimden duyduğumu bile hatırlamıyorum İstanbul Deftardırlığı sınav açmış dediler ve sınavımı  hiç hatırlamıyorum..

Ama sözlü sınava çağırdıklarında bana sorulanları hiç unutmuyorum..
"Bu işe ihtiyacın var mı?"
"Evet"
"Senindir"
Ve dışarı çıktığımda iğne atsan yere düşmez herkes bana "ne sordular?"
"Bu işe ihtiyacın var mı dediler bende evet dedim
aralarından şöyle mırıldandıklarını duydum
"Ne olacak torpilli"  :)

Halbuki ne çekecek çilelerim varmış orada.. Üç yıl dayanabildim..


Çok çalışkandım üç yılın sonunda ihracat servisinde memurluğu kadar ilerledim bir yandan denetimler ve sonunda bir bataklığa hiç bulaşmadan istifa dilekçesini yazdım verdim müdür muavini kabul etmedi arkadaşlar akıl verdi "postaya ver" kayıttan geçiyor mecbur kabul edecek..


Hala kendimi sorgularım doğrumu yaptım diye..
Ama zamanı geriye alsam yine aynı şeyi yapardım kendimle gurur duyuyorum..
Şimdi çocuklarıma anlatabildiğim örnek bir hayatım var..
Şükürler olsun Rabbime
Kuluna ne kadar güzel sahip çıkıyor..
Ne kadar hamd etsem ne kadar şükr etsem az..
Sevgiyle kalın..
Tepkiler:

10 yorum:

 1. Üzüldüm,nedenini bilemem tabi ,ama verdiğin karar seni mutlu ediyorsa doğru yoldasın demektir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaAllah doğrudur bedeli ağırdı ama yine de pişman değilim.. Arkadaşlarım emekli olurken ben şimdi emekli olmaya çalışıyorum :(

   Sil
 2. şimdi gönlün ferah mı huzurlu musun bence en önemlisi bu :) Eğer orada olsaydın hala bu huzura mutluluğa sahip olabilcekmiydin ki bilinmez belki ama, bence hayırlısı senin için buydu en güzel yol da buydu :) Sevgiler çok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer orda kalsaydım bana da kir bulaşabilirdi ağır bürakratik baskı altındaydım şu an bile alnımın biraz yukarsında sol kısmında bir şişlik kaldı o günlerdeki streslerimden hatıra..

   Sil
 3. Her işte bir hayır vardır ablacığı. Elbette işten ayrılmanda da bir hayır vardır. Pişmalık duymadığın, mutlu olduğun sürece sıkıntı göremiyorum. :) Rabbim her daim yolunu açık etsin, her şeyi gönlüne göre versin. (amin)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçektende bir hayır vardır diye düşünüyorum.. Bugünlerime kavuşamazdım kapanamazdım ilim yolunda ilerleyemezdim.. Şükürler olsun kapandıktan sonra hep kendimi düzeltmeye çalıştım.. Son nefese kadar da devam edecek bu mücahade..

   Sil
 4. oh iyi yapmışsın. şimdiki işin daha iyi. orda kötü bişilere alet olcaktın herhalde aman daha iyi ya uzaklaşmışsın ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belkide bilmeden rüşvet olaylarının ortasında kalırdım ben biraz saftrikim anlamazdım bile kendimi parmaklıklar arkasından salya sümük bakar bulurdum. :)

   Sil
  2. çok türk filmi izliyon sen :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...