27 Eylül 2014 Cumartesi

Aziz İnsan..

Posted by Özlem Karadeniz on 12:08 with 5 comments


Sevginin birinci şartı güvendir bence.. hemen sevilmez Allah yarattığı kulun içine  kendi güvenliği için korku vermiştir ki hem dünyasını hem ahiretini korusun..
╔══╗ Hep güvenecek insanlar olsun hayatımızda.
║─╔╬═╗
İnsan vardır aziz eder 
╚═╬╝╔╬═╗ 
insan vardır zelil eder
──╚═╬╝╔╬═╗
Aziz insanlarla beraber olmak dileğiyle.. 
────╚═╬╝╔╬═╗
İÇİMİZLE DIŞIMIZLA
──────╚═╬╝─║♥ 
Ve HEP GÜVENİLİR OLALIM . 
 .

Rabb'im bilirim ki hayır da şer de Sen'dendir. Hem yine bilirim ki, şer dediklerimiz dahi hakkımızda hayırlı olabilir. Sen'den bana değiştiremiyeceğim şeyler için sabır ve metanet, değiştirebileceklerim için azim ve cesaret, ikisi arasındaki farkı görebilmem için de ilim ve basiret vermeni dilerim..

.  
♥ 
♥ 
♥ 
♥


GÜVEN İLTİFATINA MAHSAR OLMAK DİLEĞİYLE♥♥♥ SEVGİYLE KALIN♥♥♥
 
Tepkiler:

5 yorum:

 1. bak bizim ülkede en olmayan şeyi yazmışsın işte. insanlar insanlara, insanlar yöneticilere inanmıyor. yalan ve tembellik var. güven hiç yok bizde. çok kötü ama bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence tüm dünyada insanların birbirlerine güveni kalmamış.. Tembellikler arrtı.. Yalan söyleyene zaten güvenilmez şefaatte yoktur...
   Bence güven meselesi önce Allah'a olmalı..

   Sil
  2. ah keşke öyle olsa. ben yurtdışında okudum çalıştım. iyi tanıyorum yabancıları. sürekli olarak yabancılarla iletişimdeyim. onlarla çalışıyorum. halk arasında güven var, kuzey amerika kanada kuzey avrupa japonya ve avustralyada, örneğin. yalan da yok. çok da çalışkanlar. bizim ülke inan ki yatıyor çok tembel tatil de çok. ve yalan da söylemez yabancılar. ama dediğim ülkeler ve bölgeler. inan bana bak türkler öyle kötü bir şöhrete sahip ki. hırsızlık yalan hep bizde ve de hintiller pakistanlılar araplarda. bu ilkelerin insanları da yalancı ve tembel. bildiğin gibi değil hem de. sana arapları anlatsam var ya müslümanlığından çok utanırsın.

   Sil
  3. Eğitim ve kültür farkı uçurum kadar var.. Umreye gittim gördüğüm şu ortada arap yok hep afrikadan, Endenozya, Malezya..gibi yerlerden gelen işçi statüsünde insanlar var .. Sadece cuma günü Kabe'ye Araplar ailecek geliyorlar Ha Amerikalı gelmiş ha onlar boy ortalaması çoook uzun, eşlerine, çocuklarına çok düşkün ve kibarlar.. Yani dertleri yok ne diyeyim İranlılar berbat cani...sen anla.. şaşırdığım çok şeyler oldu.
   İnsanlarımızın güzelliklerini tüm dünya görür inşaAllah.. Bizi oraya kötü tanıtanlar belli.. Bizim insanımız hala ümitvar güzelliğe doğru gidiyor :)

   Sil
 2. Güven mi? Yok o işte ben de. Kimseye güvenim yok benim. Allah'tan başka sığınacağım, sağlam bir dayanağım da yok.
  Böyle iyiyim ben. Yalanlara, boş laflara kulaklarımı kapadım.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...