5 Ekim 2014 Pazar

Kurban İstismarı!

Posted by Özlem Karadeniz on 22:55 with 6 comments

Herkese merhabalar bayramınız nasıl gidiyor?
Bugünüm akraba ziyaretleriyle geçti ve güzeldi. İkramlarda güzeldi :)

Bugün evden çıktım gözlerime inanamadım! kimse yok mu derneği yan tarafımdaki iki katlı apartmana et yardımı getirmiş ama o binadakiler hepsi mal sahibi ve asla kurban kesen oruç tutan insanlar değiller.
Bu nasıl bir zihniyet bilemiyorum..

Pkk yürüyüşlerine, gezi olaylarına katılırlar "devlet deniz yemiyen domuz" misali gibi düşünenlerden tam bir devlet düşmanı insanlar..
Benim üzüntüm insanlar vekalet verip kurbanlarını kestiriyorlar bu şekil istismar ediliyorsa bu kurbanların sevabından şüphe ederim ben..

İnce düşünmek gerekirse aslında insan başına bir bela geldiğinde durup düşünmeli ben ne hata yaptım diye.. O komşularımın başına gelmeyen kalmıyor ama nerden ? neden ? geldiğini anlamıyorlar..

İman böyle bi şey olsa gerek..
Allah'ın bize verdiği hudutları muhafaza etmek.. kolay değil haram ve helal çizgisini aşmamak..  Allah'ı sevip O'nu gücendirmekten sakınmak.. Rabb'im cümlemize hakiki imanın tadını versin..

"Cennet ucuz değil, cehennem lüzumsuz değil"
Sevgiler
Özlem Karadeniz(Ben Kimse Yok mu derneğini suçlamıyorum. Onları yanlış yönlendirenler suçludur.. Yine de dernek çok daha iyi araştırılmalıdır..)

Tepkiler:

6 yorum:

 1. Şimdi ablacığım biz burda kimse yok mu derneğinden bahsediyoruz. Bu yüzden fazla yazmıyorum. Olacak şey değil ama yaparlar. Yardım adı altında neler yapmıyorlar ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yorumlarını görünce çok sevindim :) Ben derneği suçlamıyorum ama daha iyi araştırmaları gerekir..

   Sil
 2. insanoğlu bu çiğ süt emmiş işte.. biraz inanç olsa biraz terbiye sahibi olsa insanlar bir sıkıntımız olmayacak ama nerede. herkes birilerini sömürme derdinde dernek birazcık daha bilgi sahibi olabilseymiş keşke o insanlar hakkında ama bu tarz insanlar zaten herkesi kandırabilecek niteliktedirler.. Rabbim sonumuzu hayreylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amiin..Rabbim sonumuzu hayr eylesin kötü niyetlilere fırsat vermesin.

   Sil
 3. Dernek konusu biraz olaylı. Kapatılacaktı filan diye biliyordum.
  Evet, ben de geldiğime sevindim ve seni mimledim. Bakmaz mısın bloguma? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam canım bloguna baktım mime cevabı hemen yazdım sonraya bırakırsam kalır unuturum diye.. yayınlıycam hemen.. teşekkür ederim =)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...