23 Şubat 2015 Pazartesi

Budist Heykelin içinden budist bir rahip çıktı..

Posted by Özlem Karadeniz on 19:13 with 4 comments

Yapılan incelemede Buda heykelinin içinde, Budist bir rahibe ait olduğu tahmin edilen mumyalanmış bir beden çıktı. Asya’daki Budist keşişlerin arasında kendini mumyalama uygulamasına sıklıkla rastlanıyor.
Yakın zamanda Moğolistan’da bulunan 200 yıldır meditasyon pozisyonundaki mumya de bu uygulamaya bir örnek teşkil etmişti.
Moğolistan'da 200 yıl önce meditasyona geçen bir rahibin lotus pozisyonunda oturur vaziyette bulunan mumyalaşmış bedeni dünyayı şoke etmişti.
İngiliz The Independet gazetesinin haberine göre, 
Moğolistan’ın Songinokhairkhan eyaletinde, 200 yıl önce meditasyona geçen Lama’nın ( Tibetli rahip) mumyalaşmış bedeni hala yaşıyor.. 
gibi saçma komik iddiaları var =))
İslamdan haberi olmayanların yazdığı birçok saçma yazılar var.. Sanki budizmi allayıp pullayıp insanların önüne koyuyorlar halbuki müslümanları diri diri yaktıkları ve kesip yedikleri resimler medyada rastlamak çok doğal bir şey oldu..
Saçma sapan inanışlar bunlar reankarnasyona inandıkları gibi budistlerin meditasyonlarınıda allayıp pullayıp insanlığı gerçeklerden uzaklaştırıyorlar.. Madem kötülükten arınıyorlar neden müslümanları katlediyorlar? Önce bu sorunun cevabını versinler.. 
Yazık değil mi bu çocuklara ve yakılan müslümanlara masum zararsız insanlar tek suçları müslüman olmak yani Hz.Muhammed'e (sav) inanmak..
Allah'ım yeryüzündeki tüm müslümanları korusun muhafaza etsin..
Dunya ve ahirette tüm müslümanların afiyetini arttır ve üzerlerindeki nimetini tamamla Allah'ım
Sevgi ve Muhabbetle kalın..
Özlem Tepkiler:

4 yorum:

 1. Dünyanın neresinde olursa olsun ölmesin insanlar, akmasın kanlar, dökülmesin gözlerden yaşlar. Keşke tüm insanlar bir olabilseydi. Neyi paylaşamıyor anlamıyorum bu insanlık. Hepi topu gideceğimiz yer aynı ve sonumuz bir avuç toprak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben dua ederken din ayrımı bile yapmam "Nerde bir mazlum varsa Allah'ım onu selamete çıkar" diye dua ederim..Sevgili Peygamber Efendimiz'in (sav) bir hadisi şerifi şöyledir. "Ademoğlunun altından bir dağı olsa ikincisini ister"
   Akibet bellide gözler kör kulaklar sağır kalpler taşlaşmış.....

   Sil
 2. Aman Allah'ım! En acısı da ne biliyor musun? Bunları yapan insanların da bir zaman çocuk olmaları... Onların da büyük ihtimal savaş nedir sorusuna çok kötü bir şey, çocuklar ölmesin demeleri...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten resme bakınca adeta içim daralıyor ve o çocukların sıkıntısı bana geliyor adeta şehid olmuşlardır çoktaan.. Allah makamlarını ali eylesin...mahşerde haklarını alacaklar inşaAllah!..
   Keşke bu manzaralar bitseydi..=((

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...